Dendermonde, 18 december 2025
IT1 met vestigingen in de provincies Oost-Vlaanderen, Vlaams-Brabant en Antwerpen werd door het Vlaams Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO) geselecteerd als erkende dienstverlener binnen de raamovereenkomst voor cybersecurity verbetertrajecten bij Vlaamse ondernemingen, met bijzondere aandacht voor kmo’s. De raamovereenkomst start op 1 januari 2026 en heeft een looptijd van vier jaar.
De raamovereenkomst heeft als doel Vlaamse ondernemingen te ondersteunen bij het verhogen van hun cyberweerbaarheid via gestructureerde verbetertrajecten. Deze trajecten omvatten onder meer een objectieve analyse van de cybersecuritysituatie, de opmaak van een actieplan en begeleiding bij de uitvoering van prioritaire verbetermaatregelen.
IT1 maakt binnen deze raamovereenkomst deel uit van een beperkt aantal geselecteerde dienstverleners die ondernemingen mogen begeleiden via verschillende trajecten, waaronder START-, MEDIUM- en PLUS-pakketten. De aanpak is afgestemd op het CyberFundamentals Framework en focust op een pragmatische en haalbare begeleiding, rekening houdend met de maturiteit en context van de onderneming.
“Cybersecurity is voor veel kmo’s een complexe uitdaging. Met deze raamovereenkomst kunnen we ondernemingen op een gestructureerde en haalbare manier ondersteunen bij het versterken van hun cyberweerbaarheid, van inzicht tot concrete verbeteracties,” zegt Joeri D’hont, Chief Commercial Officer bij IT1.
Voor het eerste jaar van de raamovereenkomst stelt VLAIO per geselecteerde dienstverlener een budget van 200.000 euro ter beschikking. Indien deze middelen volledig worden benut, kan VLAIO binnen de looptijd van de raamovereenkomst bijkomende middelen toewijzen, tot het maximale bedrag van de raamovereenkomst van 8 miljoen euro (excl. btw).
Over IT1
IT1 levert reeds meer dan 30 jaar kwalitatieve ICT oplossingen met de daaraan gekoppelde professionele dienstverlening. Zij beschikt over een klantenportefeuille van meer dan 2000 actieve klanten die zich situeren in de B2B en B2GOV markt.
De sterke groei van IT1 is te danken aan de perfecte symbiose tussen bedrijfsstrategie en menselijk kapitaal. Een team van meer dan 50 competente en gemotiveerde medewerkers staan dagelijks klaar om hun klanten op maat gemaakte oplossingen aan te bieden die Future-Proof en People-Centric zijn.
Meer informatie:
IT1: it1.be/vlaio
VLAIO: vlaio.be/cybersecurity-verbetertrajecten
Radiospot: Radiospot VLAIO.mp3
Video: Video VLAIO.mp4
Perscontact: Mario Van de Voorde – (052)20 20 60 – management@IT1.be